Հոկտեմբերի 1-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 2-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել է նաեւ հոկտեմբերի 2-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացում կատարելու մասին նախագծում ընդգրկվել է 2, հոկտեմբերի 2-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում՝ 6 հարց:
Փոփոխություններ են կատարվել «Միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում Ազգային ժողովի պատվիրակությունների կազմերը հաստատելու մասին» ԱԺ խորհրդի որոշման մեջ:

1 октября состоялось заседание Совета НС РА, которое вел Председатель НС Ара Баблоян.
Обсуждены и утверждены проекты повесток дня четвертой сессии НС шестого созыва и созываемых 2 октября очередных заседаний. По решению Совета установлена также очередность обсуждения повесточных вопросов созываемых 2 октября очередных заседаний.
В проект повестки дня четвертой сессии НС шестого созыва включено 2 вопроса, в  проект повестки дня созываемых 2 октября очередных заседаний – 6.
Внесены изменения в решение Совета НС “Об утверждении составов делегаций НС в международных парламентских организациях”.